چند دلیل برای قرار دادن گلهای تازه در خانه

در جامعه استرس زای امروز، با گسترش زندگی شهری و افزایش فشار کار، ما تأثیر بسیار کمتری از طبیعت را در زندگی روزمره خود احساس می کنیم و به افرادی تبدیل شده ایم که با پیشرفت سریع به سمت تمدن، به سرعت از طبیعت و زیبایی های آن دور می شویم. این در حالی است که بازگشت به طبیعت یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری و درمان اثرات مضر زندگی پرمشغله و صنعتی امروز ماست، زیرا دیدن گل ها آرامش را به ما بازگرداند و احساس طراوت و مثبت اندیشی را در شما ایجاد می کند.

با این وجود هنوز هم می توان برای رسیدن به آرامش دست به دامن طبیعت شد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که طبیعت را وارد خانه خود کنید. این طبیعت می تواند به اندازه یک باغچه کوچک ، یک بالکن کوچک یا حتی چند گلدان کوچک باشد.


فواید نگهداری گلهای تازه در خانه و محل کار

گیاهان علاوه بر زیبایی محیط می توانند باعث سلامت جسم و روان شوند و انرژی خوبی به افراد می دهند.


گیاهان هوا را تصفیه و احیا می‌کنند

یکی از تأثیرات داشتن گلهای تازه در خانه تصفیه هوا و رساندن هوای تازه به محیط زندگی شما است


افزایش اکسیژن محیط

وقتی گیاهان عمل فتوسنتز را انجام میدهند، دی اکسید کربن را جذب کرده و اکسیژن تازه را به محیط می رسانند. بنابراین ، فضایی با گیاهان بیشتر دارای هوای سالم و تمیزتری نیز است.


با سرماخوردگی و آنفولانزا مبارزه می‌کنند

بیشتر سرماخوردگی ها ناشی از ورود ذرات و ویروس ها از طریق هوا به بدن است. طبق تحقیقات انجام شده،  داشتن گلهای تازه در خانه و محل کار می تواند تا 30٪ از سرماخوردگی و بیماری های مربوط به آن بکاهد.


دود سیگار را خنثی می‌کنند

اگر سیگاری هستید و اغلب در محیط داخلی منزل سیگار می کشید، بعضی از گیاهان آپارتمانی را برای جذب مواد شیمیایی و خنثی کردن سموم در هوا قرار دهید. اینکار باعث میشود کـه خانواده‌اي سالم‌تر داشته باشید.


رنگ آرامش بخش گل

سبز یکی از رنگ های آرام بخش است. این رنگ در کنار آبی آسمانی به شما آرامش و راحتی می دهد. این رنگ جسم و ذهن را هماهنگ کرده و نمادی از طبیعت و باروری است.


افزایش اعتماد به نفس

کاشت گل و باغبانی و ایجاد محیطی دلپذیر می تواند اعتماد به نفس و خوشبختی افراد را افزایش دهد. باغبانی باعث می‌شود فرد به‌دلیل خلق زیبایی، احساس غرور و رضایت کند.


درمان بی خوابی

بعضی از گیاهان مانند اسطوخودوس و یاسمن دارای خواص آرام بخشی طبیعی هستند و به درمان بی خوابی کمک می کنند. مطالعات نشان داده، افرادی که در اتاق خواب از این گل ها نگهداری می کنند، استرس و اضطراب کم تری دارند و راحت تر می خوابند.


دکوراسیون خانه را زیبا می کنند

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون منزل می تواند اتاق نشیمن و دفتر کار شما را مدرن و زیبا کند؛ می توانید گیاهان مختلفی را در گلدان های روی دیوار قرار دهید یا آنها را کنار مبلمان خود قرار دهید.


جمع بندی

بیان مزایای گل و گیاه در خانه راهی بود که در این مقاله طی کردیم. ما استفاده از گیاهان آپارتمانی را بدون توجه به اینکه از چه مدل، شکل و رنگی استفاده می کنید اکیداً توصیه می کنیم، زیرا کاملاً سلیقه ای است، اما یادتان باشد قبل از خرید گیاهان در مورد آنها بخوانید و از شرایط لازم برای سلامتی آنها آگاه باشید. با آوردن گیاهان تازه و زنده به خانه خود می توانید از فضای گرم و آرام بیشتر لذت ببرید.


/ 1 نظر / 156 بازدید
zamantc

با سلام و احترام … شبکه تخصصی زمان خواهان همکاری با " حضرتعالی " به عنوان مدیر تارنماست. گروه زمان انتخاب برندهای مطرح کشوری است. ترجمه انگلیسی به فارسی، ترجمه فارسی به انگلیسی، ویراستاری، خلاصه نویسی، بازنویسی و تولید محتوا (وب سایت - وبلاگ) از جمله خدمات مجموعه است. گروه زمان خواهان همکاری با تارنماهای معتبر حوزه اطلاع رسانی، نشر محتوا، علوم فنی-مهندسی، علوم تجربی، علوم انسانی و گروه هنر می باشد. همکاری در قالب تبادل لینک و اعطای امتیازات ویژه از سوی مجموعه زمان به عنوان تقدیر از توجه تان است. مشتاق تبادل لینک با تارنمای تحت مدیریت حضرتعالی هستیم. • در صورت تمایل جهت تبادل لینک ماندگار، لطفا به آدرس ذیل مراجعه نمایید » https://zamantc.ir/backlink • آدرس وب سایت » www.zamantc.ir • نامه دعوت به همکاری » https://zamantc.ir/cooperate • لیست مشتریان شاخص کشوری شبکه زمان » https://zamantc.ir/customers ارسال شده توسط » مدیر مسئول وب سایت ترجمه زمان (1399.7.26)